Ministeeriumid esitasid igal hommikul Rahandusministeeriumile jooksva päeva väljamaksete taotlused, mille vastav komisjon üle vaatas. Otsusest lähtuvalt tehti Rahandusministeeriumi pangakontolt ülekanded teiste ministeeriumite pangakontodele. Rahandusministeeriumi pangakonto oli sageli päeva lõpuks nullis, samas ministeeriumite kontodel oli raha kasutamata. Ebaefektiivse rahajuhtimise parandamiseks kavandas Rahandusministeerium luua riigikassa osakonna.
1995. aastal moodustati Rahandusministeeriumis meeskond, kelle ülesandeks oli võtta kasutusele uus maksesüsteem ja arendada rahavoo juhtimist.
Viimati uuendatud 26.02.2021